وکیل کیفری

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری کسی است که در جرائم کیفری از قبیل: خیانت در امانت، قتل، کلاهبرداری، توهین و تهدید، ضرب و جرح، دیه، آدم ربایی، سرقت، انتقال مال غیر و.... و همچنین در زمینه تنظیم یک شکایت نامه مرتب به افراد کمک خواهد کرد.  

وکالت کیفری یکی از سخت ترین و حساس ترین وکالت های حقوقی می باشد که برای موفقیت در این گونه دعاوی به دانش، تخصص و تبحر زیادی لازم است. حتی می توان گفت که رعایت عمل وکیل نیز اهمیت دارد و او می تواند به آنی مرزهای بین برائت و مجازات را جابه جا کند. وکیلی که تخصص و تجربه بالایی داشته باشد می تواند در این را موفق تر عمل کند که البته برخی نیز بدون داشتن دانش و تجربه لازم پرونده های زیادی را با شکست مواجه می کنند. 

به همین دلیل باید در انتخاب وکیل اهمیت زیادی شود و با دقت انتخاب شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که یا

وکیل پایه یک دادگستری

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان تماس بگیرید و با مشاورین حقوقی ما مشورت کنید.

 

وکل کیفری

 

هزینه وکیل کیفری در امور کیفری:

هزینه ایاب و ذهاب و هزینه سفر وکیل به عهده موکل می باشد. تمام هزینه های حق الوکاله، کارشناسی و تمام هزینه های رفت و آمد وکیل کیفری بر عهده موکل می باشد. بر اساس آیین نامه حق الوکاله وکیل کیفری، در محاسبه هزینه وکیل چنانچه قراردادی در بین نباشد، در رابطه با محکوم علیه، مالیات و سهم تعاون این تعرفه معتبر می باشد. در صورتی که قرارداد حق الوکاله کمتر از میزان تعرفه وکالتی باشد در رابطه با محکوم علیه، مبلغ پایین تر ملاک خواهد بود.  

 اهمیت وکیل کیفری:

وکیل کیفری به این دلیل اهمیت دارد که ضامن آبروی دو طرف می باشد و او باید متوجه این موضوع باشد که آیا واقعا جرمی صورت گرفته است یا خیر و بعد از بررسی اتهام به قضاوت بپردازد. با توجه به اینکه موضوع دعاوی کیفری بر خلاف دعاوی مدنی که بیشتر مالی می باشد و با جان انسان ها سرو کار دارد و کوچکترین خطا یا اشتباهی در دفاع ممکن است باعث ضربه یا نابود شدن با ارزش ترین دارایی افراد شود که همان جان انسان ها می باشد.

 

تنظیم کواییه کیفری:

شکواییه باید خطاب به متشاکی و دادستان باشد. مشخصات کامل متشاکی باید به صورت کامل نوشته شود. سپس باید محل وقوع جرم، زمان وقوع جرم و تمام ادله شکایت خود را به طور کامل شرح دهد و در نهایت این مدارک را پیوست شکواییه به دادسرای محل وقوع جرم تحویل دهد. در نهایت پرونده برای تحقیقات بیشتر ارسال می شود و پس از پایان تحقیقات پرونده به یکی از شعب بازپرسی ارجاع می شود. 

در دعاوی کیفری به این دلیل که پرونده به طور مستقیم با جان، مال و آبروی شخص در ارتباط است بهتر است از یک وکیل کیفری متخصص کمک گرفت. 

از دیگر مزایای وکیل کیفری

در پرونده ها ی حقوقی وکیل حتی در صورتی که متهم حضور نداشته باشد می تواند حضور یابد ولی در پرونده های کیفری باید شخص متهم حتما حضور یابد. وکیل کیفری بعد از تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی کار خود را شروع می کند. وکیل دادرسی با بررسی شکایت و جرم موکل خود  همچنین تجدید نظر در مجازات او می تواند از او دفاع کند.

وکیل دعاوی کیفری برای دفاع از موکل خود در دعاوی  قانونی می تواند با طرح شکایت، ضمانت های مربوطه که به آن ها بستگی دارد را اجرا کند. این اقدامات برای تنظیم اظهار نامه و شکواییه بسیار کاربرد دارد. از دیگر مزایای وکیل در دعاوی کیفری این است که وکیل کیفری می تواند برای پرونده هایی که دیگر امکان تجدید نظر و طرح مجدد آن موجود نیست که باعث می شود بسیاری از هزینه ها و زمان موکل از دست رفته و حق موکل ضایع شود، وکیل کیفری با تنظیم شکواییه به بهترین شکل ممکن می تواند به پرونده مجدد رسیدگی کند.

  

موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

  • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
110
196
831
831
7403
356454

پیش بینی امروز
312


طراحی و پشتیبانی توسط