وکیل کیفری

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری در تهران | وکیل دعاوی کیفری

وکیل کیفری کسی است که در جرائم کیفری از قبیل: خیانت در امانت، قتل، کلاهبرداری، توهین و تهدید، ضرب و جرح، دیه، آدم ربایی، سرقت، انتقال مال غیر و.... و همچنین در زمینه تنظیم یک شکایت نامه مرتب به افراد کمک خواهد کرد.  

برای داشتن یک جلسه در دادگاه یا شورای حل اختلاف در رابطه با پرونده های کیفری داشتن یک وکیل کیفری می تواند در روند پیروزی در پرونده تاثیر زیادی باشد. هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی برای دستیابی به حق و حقوق خود تلاش می کند و اگر این تلاش هدفمند نباشد ممکن است به نتیجه نرسد. بر اساس قانون هر شخصی چه حقیقی و حقوقی در دادگاه دادسرا شورای حل اختلاف و حتی یک جلسه داوری ساده می توانند وکیل داشته باشند و با حضور وی جلسات پیش برود.

وکالت کیفری یکی از سخت ترین و حساس ترین وکالت های حقوقی می باشد که برای موفقیت در این گونه دعاوی به دانش، تخصص و تبحر زیادی لازم است. حتی می توان گفت که رعایت عمل وکیل نیز اهمیت دارد و او می تواند به آنی مرزهای بین برائت و مجازات را جابه جا کند. وکیلی که تخصص و تجربه بالایی داشته باشد می تواند در این را موفق تر عمل کند که البته برخی نیز بدون داشتن دانش و تجربه لازم پرونده های زیادی را با شکست مواجه می کنند. 

به همین دلیل باید در انتخاب وکیل اهمیت زیادی شود و با دقت انتخاب شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که با وکیل پایه یک دادگستری وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان تماس بگیرید و با مشاورین حقوقی ما مشورت کنید.

بهترین وکیل کیفری | وکیل دعاوی کیفری | وکیل کیفری در تهران

وکل کیفری

 

هزینه وکیل کیفری در امور کیفری:

هزینه ایاب و ذهاب و هزینه سفر وکیل به عهده موکل می باشد. تمام هزینه های حق الوکاله، کارشناسی و تمام هزینه های رفت و آمد وکیل کیفری بر عهده موکل می باشد. بر اساس آیین نامه حق الوکاله وکیل کیفری، در محاسبه هزینه وکیل چنانچه قراردادی در بین نباشد، در رابطه با محکوم علیه، مالیات و سهم تعاون این تعرفه معتبر می باشد. در صورتی که قرارداد حق الوکاله کمتر از میزان تعرفه وکالتی باشد در رابطه با محکوم علیه، مبلغ پایین تر ملاک خواهد بود.  

 اهمیت وکیل کیفری:

وکیل کیفری به این دلیل اهمیت دارد که ضامن آبروی دو طرف می باشد و او باید متوجه این موضوع باشد که آیا واقعا جرمی صورت گرفته است یا خیر و بعد از بررسی اتهام به قضاوت بپردازد. با توجه به اینکه موضوع دعاوی کیفری بر خلاف دعاوی مدنی که بیشتر مالی می باشد و با جان انسان ها سرو کار دارد و کوچکترین خطا یا اشتباهی در دفاع ممکن است باعث ضربه یا نابود شدن با ارزش ترین دارایی افراد شود که همان جان انسان ها می باشد.

تنظیم کواییه کیفری:

شکواییه باید خطاب به متشاکی و دادستان باشد. مشخصات کامل متشاکی باید به صورت کامل نوشته شود. سپس باید محل وقوع جرم، زمان وقوع جرم و تمام ادله شکایت خود را به طور کامل شرح دهد و در نهایت این مدارک را پیوست شکواییه به دادسرای محل وقوع جرم تحویل دهد. در نهایت پرونده برای تحقیقات بیشتر ارسال می شود و پس از پایان تحقیقات پرونده به یکی از شعب بازپرسی ارجاع می شود. 

در دعاوی کیفری به این دلیل که پرونده به طور مستقیم با جان، مال و آبروی شخص در ارتباط است بهتر است از یک وکیل کیفری متخصص کمک گرفت. 

وکیل کیفری در تهران

از دیگر مزایای وکیل کیفری

در پرونده ها ی حقوقی وکیل حتی در صورتی که متهم حضور نداشته باشد می تواند حضور یابد ولی در پرونده های کیفری باید شخص متهم حتما حضور یابد. وکیل کیفری بعد از تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی کار خود را شروع می کند. وکیل دادرسی با بررسی شکایت و جرم موکل خود  همچنین تجدید نظر در مجازات او می تواند از او دفاع کند.

وکیل دعاوی کیفری برای دفاع از موکل خود در دعاوی  قانونی می تواند با طرح شکایت، ضمانت های مربوطه که به آن ها بستگی دارد را اجرا کند. این اقدامات برای تنظیم اظهار نامه و شکواییه بسیار کاربرد دارد. از دیگر مزایای وکیل در دعاوی کیفری این است که وکیل کیفری می تواند برای پرونده هایی که دیگر امکان تجدید نظر و طرح مجدد آن موجود نیست که باعث می شود بسیاری از هزینه ها و زمان موکل از دست رفته و حق موکل ضایع شود، وکیل کیفری با تنظیم شکواییه به بهترین شکل ممکن می تواند به پرونده مجدد رسیدگی کند.

رسیدگی به شکایت کیفری

با شکایت شاکی، دادسرا موظف به رسیدگی خواهد شد و نمی تواند از رسیدگی به آن امتناع کند. برای طرح شکایت، شاکی باید به دادسرایی مراجعه کند که جرم در حوزه آن اتفاق افتاده است. به عنوان مثال اگر جرم در مشهد اتفاق افتاده است، نمی توانید در تهران طرح شکایت کنید. مرحله اول، تنظیم شکواییه و تقدیم آن به دادسرا می باشد. نوشتن شکایت و تقدیم آن به دادسرا تشریفات دادخواست را ندارد و قانون به‌سادگی از کنار آن گذر کرده است. البته شکایتی که به دادسرا ارائه می کنید باید شرایطی داشته باشد که بعدا به آن می پردازیم، اما این شرایط بسیار کمتر از بایدها و نبایدهای تنظیم دادخواست می باشد. با وجود اینکه تهیه شکواییه ساده تر از دادخواست است، باز هم به شما توصیه می کنیم که با یک متخصص در این رابطه مشورت کنید. منظور از «متخصص» کسی است که تخصصی در علم حقوق داشته باشد. بنابراین، برای مشورت، به عریضه نویسان دادگاه و دادسرا مراجعه نکنید. بهترین متخصصان در این زمینه، وکلای پایه یک دادگستری هستند.

موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

  • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
140
196
336
336
6488
503174

پیش بینی امروز
3024


طراحی و پشتیبانی توسط