وکیل جعاله

وکیل جعاله

وکیل جعاله در تهران | وکیل قراردادها

وکیل قراردادها و وکیل جعاله

وکیل جعاله در تهران

جعاله قراردادی است که شخصی مجبور به پرداخت اجرت مشخصی در برابر انجام کاری توسط شخصی مشخص یا غیر مشخص می باشد. طرفین قرارداد می توانند با توجه به شرایط خود بندهایی را به این قرارداد اضافه کند و یا بندی را از قرارداد حذف کنند.

جالب است بدانید که انجام قراردادهایی از قبیل خرید اضافه تراکم، اخذ جواز ساختمان و.... از مواردی است که تحت عنوان قرارداد جعاله می توان از آن استفاده کرد. در این نوع قرارداد شخصی که متعهد به پرداخت اجرت می باشد جاعل نام دارد و طرف دیگر قرارداد که در برابر اجرت عمل انجام می دهد عامل و اجرت جعل نام دارد. بهتر است بدانید که این نوع عقد شامل عقود جایز می باشد به این معنی که تا زمانی که عمل به اتمام نرسیده، هر یک از طرفین قرارداد می توانند از قرارداد منصرف شوند بنابراین چنانچه برای طرفین موضوع اهمیت داشته باشد و مبلغ قرارداد بالا باشدا می تواند در ضمن یک قرارداد، حق عزل و بازگشت از قرارداد را تا پایان مدت از طرفین قرارداد سلب کرد.

نکاتی در خصوص جعاله:

برای جاعل تنها شخصی که کار را انجام می دهد و نتیجه را به جاعل می دهد اهمیت دارد و دستمزد دریافت می کند.

برای جاعل فقط نتیجه نهایی کار اهمیت دارد و روند انجام کار اهمیتی ندارد.

کار انجام شده باید مشروع و عقلایی باشد در نتیجه اگر کسی در قبال فعل حرامی کار انجام دهد جعاله باطل است.

جعاله عقدی جایز است پس می توان آن را فسخ کرد وتا زمانی که عمل انجام نشده باشد می توان آن را فسخ نمود ولی در صورت انجام کار دیگر امکان فسخ  آن وجود ندارد.

وکیل جعاله در تهران | وکیل قراردادها در تهران | بهترین وکیل جعاله

وکیل جعاله

وکیل قرارداد های حقوقی | وکیل دعاوی حقوقی

ارکان جعاله چیست؟

جعاله شامل سه رکن جاعل عامل و جعل می باشد.

جاعل به کسی می گویند که درخواست انجام کاری را دارد، باید وی فردی عاقل و بالغ باشد. و حاکم شرع او را از تصرف در اموالش منع نکرده باشد.

عامل که انجام دهنده کاری است که جاعل درخواست کرده است، کار عامل باید کاملا حلال و مشروع باشد همچنین کارهای عبس و بیهوده نباید باشد وکاملا عقلایی و درست باشد.

جعل به مزد کار یا عوض آن گفته می شود.

شرایط ابطال جعاله چیست:

درخواست انجام کار خلاف و نامشروع و تعیین اجرت برای آن. (مثال پرداخت اجرت در قبال انجام کار نامشروع و حرام زنا)

درخواست انجام کار بیهوده و خطرناک. (مثال انجام کاری خطرناک در قبال پرداخت جایزه)

درخواست انجام کار واجب از فرد دیگر که بر عهده خود شخص درخواست کننده است. (مثال پرداخت مبلغی به فرد دیگر جهت روزه گرفتن وی به جای ما)

ویژگی های قرارداد جعاله:

از ویژگی های قـرارداد جعالـه می توان گفت کـه حتما نباید جزئیات کار معلوم باشد و معلوم بودن آن از شـروط آن نیسـت. بـه عنوان مثـال؛ الزامی نیسـت که مشخص باشد بـرای انجام دادن عمـل مشخص شده در قرارداد جعاله چــقدر زمــان و چه میزان نیــرو نیاز است. اما باید این نکته را در نظر داشت که جهل کلی هم به موضـوع جایـز نیسـت.

جعاله در قانون مدنی یک عقد جایز می باشد و این به این معنی است که هر کدام از طرفین جعاله می توانند تا زمانی که عمل مشخص شده به پایان نرسیده است دست به فسخ قرارداد بزنند.

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

  • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
33
196
229
229
6488
503067

پیش بینی امروز
216


طراحی و پشتیبانی توسط