وکیل قتل

وکیل قتل | وکیل قصاص

وکیل قتل | وکیل دعاوی قتل | سوالات حقوقی قتل

موسسه حقوقی عدل افرینان ارمان در تهران تمام امور وکالت را با بهره گیری از بهترین وکیل تهران و بهترین وکیل قتل به صورت تخصصی انجام می دهد. حضور وکلایی حرفه ای در حوزه های مختلف منجر به بروز نتیجه مطلوب در روند رسیدگی پرونده شده است.

وکیل قتل علاوه بر تجربه و تبحر لازم در امور حقوقی قتل، باید بسیار نترس و شجاع باشد تا بتواند از حقوق موکل و بازماندگان مقتول به خوبی دفاع کند و پرونده موکلین خود را همانند پرونده نزدیکان خود ببیند. وکیل دعاوی قتل پروسه طولانی و سختی را برای دفاع از متهم در یک پرونده پیش رو دارد و شاید بتوان گفت سخت ترین مبحث کیفری که وکیل قتل با ان سرو کار دارد پرونده های مربوط به دعاوی قتل و جنایی می باشد. وکیل دعاوی قتل می تواند وکالت قاتل را به عهده بگیرد و یا وکالت اولیای دم را قبول کند. 

وکیل قتل

شماره تماس بهترین وکیل قتل:02126702518

 

قصاص چیست؟

قصاص به معنی تلافی کردن و همچنین اجرای عملی همان عمل می باشد که فاعل انجام می دهد. قصاص به دو شکل صورت می گیرد، قصاص نفس و قصاص عضو. قصاص نفس زمانی اجرا می شود که فاعل به عمد شخصی را به قتل رسانده باشد و یا دلایل محکمی مبنی بر اینکه قتل عمدی صورت نگرفته، ارائه نشود. قصاص عضو نیز زمانی اجرا می شود که فاعل در شرایطی منجر به آسیب رساندن به شخصی می شود و عمدی بودن آن اشکار می باشد. 

شرایط گذشت از قصاص چیست؟

اولیای دم مقتول می توانند قاتل را ببخشند. اولیای دم به ترتیب شامل پدر، مادر، فرزندان بجز همسر وی می باشد. بعد از گذشت اولیای دم دیگر امکان رجوع به آن وجود ندارد زیرا در این صورت با کشتن قاتل خود اولیای دم قاتل محسوب می شوند.

در صورتی که مقتول پیش از مرگ خود مقتول را عفو کند اولیای دم اجازه ندارند حکم قصاص او را بدهند.

گذشت باید بدون شرط باشد، یعنی اگر اولیای دم برای گذشت خود شرایطی قرار دهند آن عفو بی تاثیر است.

عفو می تواند با عوض یا بدون عوض باشد یعنی با گرفتن دیه یا مجانی صورت بگیرد.

 

وکیل قتل

وکیل قتل در عدل آفرینان آرمان

سوالات حقوقی قتل | وکیل قتل

مهلتی که برای پرداخت دیه مشخص شده است چقدر است؟

بر اساس قانون پرداخت دیه الزامی می باشد اما قانون با توجه به نوع و شرایط جرم مهلتی را برای پرداخت دیه در نظر می گیرد که به ان مهلت پرداخت دیه می گویند. مهلت پرداخت دیه از زمان وقوع جرم به صورت زیر آمده است:

شبه عمد: مهلت پرداخت دیه دو سال می باشد.

عمد موجب دیه: مهلت پرداخت دیه یک سال می باشد.

خطای محض: مهلت پرداخت دیه سه سال می باشد. وکیل قتل

 شاید برای شما جالب باشد: گذشت از قصاص یا توافق بر دیه

سوالات حقوقی قتل | وکیل قتل

آیا خانواده مقتول برای اعدام قاتل باید دیه پرداخت کنند؟

در صورتی كه مقتول زن و قاتل مرد باشد برای اجرای قصاص مرد باید تفاضل دیه یعنی نصف دیه را به ورثه قاتل پرداخت.

یعنی‌ اینكه برای اجرای حكم قصاص و اعلام یك مرد قاتل، باید نصف دیه از سوی اولیاء دم مقتوله (زن) به قاتل پرداخت گردد. ولی‌ اگر زنی مردی را بكشد قصاص می‌شود و اولیای مقتول جز خون زن مستحق چیز دیگری نیستند. 

اگرچه تمام وکیل پایه یک دادگستری می توانند وکالت تمام دعاوی حقوقی را قبول کنند اما معمولا هر وکیل به صورت تخصصی در بخش های مختلفی فعالیت می کند. به همین دلیل می توانید برای مشاوره حقوقی در انواع مسائل حقوقی مانند قتل، جنایی، کیفری، خانواده و...  به وکیل قتل در تهران مراجعه کنید. 

برای مشاوره حقوقی با وکیل قتل می توانید به موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان مراجعه کنید و اطمینان داشته باشید که وکلای حرفه ای در این موسسه در تمام حوزه های حقوقی به شما کمک خواهند کرد.  

وکیل قتل در تهران

بهترین وکیل قتل در تهران

قتل شبه عمد چیست؟

در قتل شبه عمد قاتل می خواهد رفتاری را نسبت به مقتول انجام دهد ولی نمی خواهد که او را به قتل برساند فقط به منظور خاصی به قصد تهدید و ترساندن فرد انجام می شود ولی به صورت اتفاقی وی را به قتل می رساند.

مجازات قتل غیر عمد چیست؟

قتل غیر عمد به دو دسته در تصادفات رانندگی و خارج از تصادفات رانندگی تقسیم می شوند که در صورتی که قتل به وسیله تصادفات نباشد، مطابق با ماده 616 مجازات قتل عمد در صورتی که خانواده مقتول دیه بخواهند باید پرداخت گردد و مجازات حبس آن که از 1 تا 3 سال بسته به نوع جرم متغیر است.

در قتل غیر عمد که با تصادف رانندگی انجام شود، مطابق با قانون 714 مجازات اسلامی اگر دلیل قتل بی احتیاتی و ماهر نبودن راننده باشد که در این صورت نیز قتل غیرعمد بوده و بایستی متهم 6 تا 3 سال حبس و پرداخت دیه به خانواده مقتول را متحمل شود.

درصورتی که قاتل خود را بکشد دیه مقتول بر عهده کیست؟

درصورتی که قاتل پس از انجام قتل اقدام به کشتن خود بکند یا فرار کند و دسترسی به وی مقدور نباشد طبق قانون اگر قتل عمد باشد از خانواده وی دیه مقتول گرفته می شود. اگر خانواده وی توان مالی نداشته باشند از بیت المال پرداخت می شود. درصورتی که قتل غیر عمد باشد از بیت المال پرداخت خواهد شد.

وکیل قتل در تهران | موسسه حقوقی عدل آفرینان

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

  • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
17
196
738
738
7403
356361

پیش بینی امروز
240


طراحی و پشتیبانی توسط