وکیل قتل

وکیل قتل | وکیل قصاص

وکیل قتل | وکیل دعاوی قتل | سوالات حقوقی قتل

موسسه حقوقی عدل افرینان ارمان در تهران تمام امور وکالت را با بهره گیری از بهترین وکیل تهران و بهترین وکیل قتل به صورت تخصصی انجام می دهد. حضور وکلایی حرفه ای در حوزه های مختلف منجر به بروز نتیجه مطلوب در روند رسیدگی پرونده شده است.

وکیل قتل علاوه بر تجربه و تبحر لازم در امور حقوقی قتل، باید بسیار نترس و شجاع باشد تا بتواند از حقوق موکل و بازماندگان مقتول به خوبی دفاع کند و پرونده موکلین خود را همانند پرونده نزدیکان خود ببیند. وکیل دعاوی قتل پروسه طولانی و سختی را برای دفاع از متهم در یک پرونده پیش رو دارد و شاید بتوان گفت سخت ترین مبحث کیفری که وکیل قتل با ان سرو کار دارد پرونده های مربوط به دعاوی قتل و جنایی می باشد. وکیل دعاوی قتل می تواند وکالت قاتل را به عهده بگیرد و یا وکالت اولیای دم را قبول کند.

قتل:

قتل یکی از انواع جرایم جدی و خشن در دعاوی کیفری است که خسارت های جبران ناپذیری را برای قاتل، قربانی، خانواده ها و اعضای اجتماع وارد و احساس امنیت اجتماعی را خدشه دار می کند. نتایج به دست امده از پژوهش هایی که به منظور چرایی و چگونگی شکل گیری پدیده قتل انجام شده، نشان می دهد که در فهم قتل باید به تعاقب رفتارهای ضداجتماعی و فاکتورهایی که در سطح فردی، خانوادگی و در بستر یک جامعه در طول زمان بر سبک زندگی تاثیر گذاشته اند، توجه کرد و این مسئله را در نظر داشت که چگونه رفتار انحرافی از سنین کم توسعه می یابد و در طول زندگی به چیزهای دیگر تبدیل می شود.

 

وکیل قتل در تهران | بهترین وکیل قتل | وکیل دعاوی قتل

وکیل قتل

شماره تماس بهترین وکیل قتل:02126702518

وکیل قتل کیست؟

کسی که وکالت قاتل یا اولیای دم را می پذیرد را به طور عمومی تحت عنوان وکیل قتل می شناسند. با توجه به حساس بودن پرونده‌هایی که در ارتباط با قتل هستند، وکیل خوب باید تمامی ویژگی های لازم برای حل پرونده های کیفری قتل را داشته باشد.

یک وکیل قتل متخصص علاوه بر دانش عمیق در زمینه قوانین موضوع مربوط به جزئیات پرونده، باید با علومی چون روانشناسی، جامعه شناسی و بسیاری دیگر، نیز آشنایی داشته باشد. با داشتن این مهارت هاست که قادر خواهد بود شرایط پرونده را درک کند و به دفاع از موکل خود در دادگاه برخیزد.

این امر در پرونده‌هایی که وکیل قتل به دفاع از قاتل می پردازد بسیار پررنگ تر است. زیرا در صورت اثبات وقوع قتل عمد، طلب بخشش یا تخفیف در مجازات چه از سوی قانون، و چه از سوی وجدان عمومی بسیار دشوار خواهد بود.

وکیل دعاوی قتل باید بتواند با ارائه دلایل و مدارک کافی برای گرفتن عفو یا تخفیف برای موکل خود اقدام کند. این کار تنها با آشنایی با انواع رای های صادره قضایی پیشین و نیز قوانین و مواد موجود در این حوزه امکان پذیر خواهد بود. یک وکیل قتل متخصص و حرفه ای اگر مهارت کافی داشته باشد می تواند موکل خود را از اعدام نجات داده و یا حتی از پرداخت دیه او را معاف کند. 

قصاص چیست؟

قصاص به معنی تلافی کردن و همچنین اجرای عملی همان عمل می باشد که فاعل انجام می دهد. قصاص به دو شکل صورت می گیرد، قصاص نفس و قصاص عضو. قصاص نفس زمانی اجرا می شود که فاعل به عمد شخصی را به قتل رسانده باشد و یا دلایل محکمی مبنی بر اینکه قتل عمدی صورت نگرفته، ارائه نشود. قصاص عضو نیز زمانی اجرا می شود که فاعل در شرایطی منجر به آسیب رساندن به شخصی می شود و عمدی بودن آن اشکار می باشد. 

 

 وکیل برای دعاوی قتل در تهران | بهترین وکیل قتل | وکیل قتل در تهران

وکیل قتل

وکیل قتل در عدل آفرینان آرمان

شرایط گذشت از قصاص چیست؟

اولیای دم مقتول می توانند قاتل را ببخشند. اولیای دم به ترتیب شامل پدر، مادر، فرزندان بجز همسر وی می باشد. بعد از گذشت اولیای دم دیگر امکان رجوع به آن وجود ندارد زیرا در این صورت با کشتن قاتل خود اولیای دم قاتل محسوب می شوند.

در صورتی که مقتول پیش از مرگ خود مقتول را عفو کند اولیای دم اجازه ندارند حکم قصاص او را بدهند.

گذشت باید بدون شرط باشد، یعنی اگر اولیای دم برای گذشت خود شرایطی قرار دهند آن عفو بی تاثیر است.

 

عفو می تواند با عوض یا بدون عوض باشد یعنی با گرفتن دیه یا مجانی صورت بگیرد.

سوالات حقوقی قتل | وکیل قتل

مهلتی که برای پرداخت دیه مشخص شده است چقدر است؟

بر اساس قانون پرداخت دیه الزامی می باشد اما قانون با توجه به نوع و شرایط جرم مهلتی را برای پرداخت دیه در نظر می گیرد که به ان مهلت پرداخت دیه می گویند. مهلت پرداخت دیه از زمان وقوع جرم به صورت زیر آمده است:

شبه عمد: مهلت پرداخت دیه دو سال می باشد.

عمد موجب دیه: مهلت پرداخت دیه یک سال می باشد.

خطای محض: مهلت پرداخت دیه سه سال می باشد. وکیل قتل

 شاید برای شما جالب باشد: گذشت از قصاص یا توافق بر دیه

 

وکیل برای دعاوی قتل در تهران | بهترین وکیل قتل | وکیل دعاوی قتل

وکیل قتل در تهران

بهترین وکیل قتل در تهران

سوالات حقوقی قتل | وکیل قتل

آیا خانواده مقتول برای اعدام قاتل باید دیه پرداخت کنند؟

در صورتی كه مقتول زن و قاتل مرد باشد برای اجرای قصاص مرد باید تفاضل دیه یعنی نصف دیه را به ورثه قاتل پرداخت.

یعنی‌ اینكه برای اجرای حكم قصاص و اعلام یك مرد قاتل، باید نصف دیه از سوی اولیاء دم مقتوله (زن) به قاتل پرداخت گردد. ولی‌ اگر زنی مردی را بكشد قصاص می‌شود و اولیای مقتول جز خون زن مستحق چیز دیگری نیستند. 

اگرچه تمام وکیل پایه یک دادگستری می توانند وکالت تمام دعاوی حقوقی را قبول کنند اما معمولا هر وکیل به صورت تخصصی در بخش های مختلفی فعالیت می کند. به همین دلیل می توانید برای مشاوره حقوقی در انواع مسائل حقوقی مانند قتل، جنایی، کیفری، خانواده و...  به وکیل قتل در تهران مراجعه کنید. 

 

برای مشاوره حقوقی با وکیل قتل می توانید به موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان مراجعه کنید و اطمینان داشته باشید که وکلای حرفه ای در این موسسه در تمام حوزه های حقوقی به شما کمک خواهند کرد.  

قتل شبه عمد چیست؟

در قتل شبه عمد قاتل می خواهد رفتاری را نسبت به مقتول انجام دهد ولی نمی خواهد که او را به قتل برساند فقط به منظور خاصی به قصد تهدید و ترساندن فرد انجام می شود ولی به صورت اتفاقی وی را به قتل می رساند.

مجازات قتل غیر عمد چیست؟

قتل غیر عمد به دو دسته در تصادفات رانندگی و خارج از تصادفات رانندگی تقسیم می شوند که در صورتی که قتل به وسیله تصادفات نباشد، مطابق با ماده 616 مجازات قتل عمد در صورتی که خانواده مقتول دیه بخواهند باید پرداخت گردد و مجازات حبس آن که از 1 تا 3 سال بسته به نوع جرم متغیر است.

در قتل غیر عمد که با تصادف رانندگی انجام شود، مطابق با قانون 714 مجازات اسلامی اگر دلیل قتل بی احتیاتی و ماهر نبودن راننده باشد که در این صورت نیز قتل غیرعمد بوده و بایستی متهم 6 تا 3 سال حبس و پرداخت دیه به خانواده مقتول را متحمل شود.

 

وکیل قتل در تهران | بهترین وکیل قتل | وکیل دعاوی قتل

وکیل قتل

وکیل دعاوی قتل در تهران

درصورتی که قاتل خود را بکشد دیه مقتول بر عهده کیست؟

درصورتی که قاتل پس از انجام قتل اقدام به کشتن خود بکند یا فرار کند و دسترسی به وی مقدور نباشد طبق قانون اگر قتل عمد باشد از خانواده وی دیه مقتول گرفته می شود. اگر خانواده وی توان مالی نداشته باشند از بیت المال پرداخت می شود. درصورتی که قتل غیر عمد باشد از بیت المال پرداخت خواهد شد.

منظور از عاقله چه کسانی است و در چه مواردی باید دیه قتل را بپردازند

 

عاقله خویشان مذکر و مردی هستند که با قاتل رابطه نسبی و خونی دارند یعنی همان هایی که از فرد ارث می برند عاقله او نیز هستند با این تفاوت که بچه و غیر بالغ در شمار عاقله نیستند و کسانی هم که توانایی مالی ندارند شمال عاقله محسوب نمی شوند و زنان هم عاقله محسوب نمی شوند.

در چه قتل هایی عاقله باید دیه را پرداخت کند؟

 • قتل خطای محض اگر با دلیل ثابت شود نه با اقرار
 • قتلی که توسط بچه یا صغیر انجام می شود.
 • قتلی  که توسط فرد مجنون انجام می شود.

وکیل دعاوی قتل در تهران | بهترین وکیل قتل | وکیل قتل در تهران

بهترین وکیل قتل در تهران

مزایای کمک گرفتن از یک وکیل قتل

 

 • وکیل قتل این توانایی را دارد که رضایت یا عدم رضایت شخص آسیب دیده یا شاکی را اعلام کند. بنابراین شاکی می‌تواند حضو فیزیکی نداشته باشد.
 • زمانی که برای اثبات جرم لازم است بسیار کاهش می‌یابد.
 • شاکی می‌تواند در دادگاه حضور نداشته باشد.
 • وکیل این توانایی را دارد که قاتل فراری را جلب کند.
 • در صورتی که اولیای دم راضی باشند، وکیل دیه را از سمت شاکی پرداخت خواهد کرد.

وکیل قتل در تهران در عدل آفرینان آرمان

برای دریافت مشاوره از بهترین وکیل قتل در تهران ضروری است که در کوتاه‌ترین زمان نسبت به اخذ وکیل اقدام کنید. نقش آفرینی به موقع وکیل در این پرونده ها در تسریع جمع آوری ادله و ارزیابی آنها و در نتیجه رسیدگی موفق به آن مؤثر است.

با توجه به نگاه سخت گیرانه قانون گذار در جرم انگاری قتل، رسیدگی به پرونده های این موضوع، حساسیت بسیار بالایی دارد. از این رو، نقش وکیل قتل در تقلیل مجازات قاتل از یک سو و پیشگیری از تضییع حق مقتول و اولیاء دم او از سوی دیگر، اصلی انکارناشدنی است.

 

وکیل قتل در تهران | موسسه حقوقی عدل آفرینان


سوالات متداول حقوقی

 • بهترین وکیل قتل و جنایی در تهران کیست؟

وکیل قتل باید ویژگی هایی از جمله: آشنایی با لایحه دفاع از قاتل، قوانین و لایحه دفاع از مقتول. همچنین از قوانین مربوط به قتل، رویه دادگاه، شگردهای پلیسی و … آگاهی داشته باشد.

 • چگونه بهترین وکیل قتل را پیدا کنیم؟

تنها کافیست با تماس با وکلای عدل آفرینان آرمان از با بهترین وکیل قتل مشاوره بگیرید.

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

 • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
82
193
275
275
7631
527277

پیش بینی امروز
312


طراحی و پشتیبانی توسط