وکیل ملکی

وکیل ملکی | وکیل املاک

سوالات حقوقی املاک | سوالات ملکی | وکیل ملکی

 وکیل ملکی | وکیل

وکیل ملکی | بهترین وکیل ملکی

دعاوی ملکی شامل تمام دعاوی مربوط به خرید، فروش، اجاره اموال، اجاره زمین، و همچنین دعاوی مربوط به تصرفات غیر قانونی املاک و دعاوی املاک و اموال مشاع می باشد.

 

بهترین وکیل ملکی | بهترین وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی عنوانی است که به نوعی به موضوع املاک مربوط می شوند که در این مجموعه موضوعات بسیار متنوعی یافت می شود. از موضوعاتی مثل دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به ایفای تعهد، الزام به اخذ پایان کار، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی، خلع ید و تقسیم و افراز املاک مشاع گرفته تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، کلاهبرداری، جعل سند، تصرف عدوانی و ممانعت از حق، همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی جای می گیرند.

اعتبار کلام وکیل ملکی، نقطه قوت شخصیت او و تعیین کننده جایگاه او در جامعه است. بنابراین هر وکیل، زمانی که نظر کارشناسی خود را ابراز می کند، باید با اطمینان  لب به سخن بگشاید. اظهار نظرهای خام و بی مطالعه می تواند به مرور، وزن و ثقه کلام وکیل را کاهش دهد و این به معنای آغاز اول حرفه ای او خواهد بود.

امروزه حاشیه ها و مشکلات ملکی یکی از بارزترین مشکلات جامعه و افراد محسوب می شود. چرا که این کار نیازمند طی کردن مراحل بسیار زیادی می باشد؛ بناربراین اگر فردی به تنهایی درگیر چنین مشکلاتی شود به دلیل پیچیدگی ها واهمیت موارد حقوقی آن ممکن است در طول مسیر دچار مشکلات زیادی شود و به دلیل آگاهی نداشتن از این موارد، روند پیگیری پرونده به طول انجامد. 

 انتخاب وكيل ملکی به صورت کاملا آزادانه از سوي هر شهروند از ميان وكلاي دادگستري انجام می شود و رابطه ميان وكيل و موكل با تنظيم و امضاي وكالتنامه و تعيين حق الزحمه وكيل آغاز مي شود.

اگر شما در حال خرید، فروش و یا سرمایه گذاری مجدد در امور مالی خود هستید و مشاوره با وکیل املاک و مستغلات که می خواهید با آن کار کنید یک گام مهم و بسیار اساسی می باشد.

انواع دعاوی ملکی

در حالت کلی دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم می شوند:

 • دعاوی ملکی حقوقی
 •  دعاوی ملکی کیفری
 • دعاوی ملکی ثبتی

هرسه دعا.ی، به اموال غیر منقول از جمله املاک و مستغلات مربوط می شوند. که هر کدام نیازمند تخصص لازم در زمینه خود می باشد. به طوری که کوچک ترین اشتباه موجب ایجاد هزینه های بالای اقتصادی یا ورود ضرر و زیان بسیار زیادی می شود.

وکیل ملکی | بهترین وکیل ملکی | وکیل ملکی در تهران 

بهترین وکیل ملکی | بهترین وکیل ملکی تهران

 

وکیل ملکی در تهران در موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان

حوزه تخصصی وکیل دعاوی املاک:

الزام به تنظیم سند رسمی، تقسیم ملک مشاع، خلع ید، رفع مزاحمت از ملک، تصرف عدوانی ،افراز ملک، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه املاک استیجاری ، تائید فسخ معامله، مطالبه وجه التزام قراردادی، ابطال قرارداد اجاره، تعدیل اجاره بها، الزام به تحویل مبیع ، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، الزام به اخذ پایان کار و سایر دعاوی در حوزه وکیل دعاوی املاک

 مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ملکی

می توانید برای پرسیدن سوالات حقوقی خود در زمینه ملک و املاک با شماره تماس های مندرج در سایت تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ملکی بهره‌مند شوید.

با پیچیده شدن قوانین مربوط به ثبت املاک و خرید و فروش املاک، خریداران و فروشندگان به دانش حقوقی بالایی برای انجام یک معامله موفق نیاز دارند. در این بین برخی سوالات حقوقی املاک وجود دارد که اکثر غریب به اتفاق افراد در خلال انجام معاملات ملکی و ثبتی با آن مواجه می شوند. مشاوران حقوقی و وکیل دعاوی ملکی، بهترین و قابل اعتمادترین افراد برای حل مشکلات ملکی و راهنمای دعاوی املاک می باشند. بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی در تهران | وکیل دعاوی ملکی | بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی در تهران

وکیل ملکی | وکیل دعاوی ملکی | وکیل املاک

وکیل در دعاوی ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند از جمله زمین ، خانه و …  

مواردی که در حوزه فعالیت وکیل ملکی یا به عبارتی وکیل املاک می باشد عبارتند از: فسخ قرار داد، افراز و تقسیم املاک مشاع، اخذ دستور فروش ملک مشاع، اخذ به شفعه، اراضی موات، تخلیه، خلع ید، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، تجویز انتقال منافع، دعاوی مربوط به منابع طبیعی، دعاوی مربوط به شهرداری، همچنین دعاوی ملکی  شامل مطالبه حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت ، الزام به فک رهن ، اخذ صورت مجلس تفکیکی ، اخذ پایان کار ، دعاوی مربوط به موقوفات، تعدیل اجاره بها، مطالبه اجرت المثل، تنفیذ مبایعه نامه نیز می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی خلع:

در صورتی که ملکی اعم از اراضی و انبیه به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک به ادامه تصرفات متصرف نباشد می تواند با گرفتن یک وکیل ملکی خوب و با تقدیم دادخواست خلع ید به مراجع قضایی درخواست بیرون رفتن از ملک خویش را نماید. 

بهترین وکیل ملکی در تهران | وکیل دعاوی املاک | بهترین وکیل املاک

وکیل ملکی در تهران

شماره بهترین وکیل ملکی در تهران: 26702518

 بهترین وکیل ملکی تهران | وکیل املاک

بهترین وکیل ملکی وکیلی است که چهارچوب دادگاه های مربوط به ملک را بشناسد، پرونده را به خوبی بشناسد و برای شما دلسوزی کند. وکیل ملکی که بتواند شما در محاکم قضایی پیروز بیرون بیاورد، به نظر ما بهترین وکیل در دعاوی ملکی است که می توانید انتخاب کنید. موسسه حقوقی عدل افرینان آرمان به شما توصیه می کند که با مراجعه به موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان با بهره گیری از بهترین وکیل ملکی تهران ، از دادگاه های مربوط به ملک پیروزمندانه بیرون بیایید. وکیل املاک

یکی از معیارهای وکیل ملکی در تهران داشتن دانش حقوقی بالا و تسلط علمی در زمینه های مختلف حقوقی، کیفری و حتی ثبتی در رابطه با املاک، اراضی و مستغلات می باشد که علاوه بر اشنایی با قوانین مربوطه، باید با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی و..... و همچنین با رویه مرسوم در محاکم و دادگاه ها نیز آشنایی داشته باشد.

وکیل دعاوی املاک | ملک به چه معنی است؟

می توان گفت ملک یک کلمه عربی است که وارد زبان فارسی شده است و معانی زیادی دارد. تمام دارایی های غیر منقول، در ردیف ملک قرار می گیرند. در واقع ملک انواع زیادی دارد که مهترین آن ملک مشاعی و ملک مفروز می باشد. ملک مشاعی به ملکی گفته می شود که دو نفر یا بیشتر، در تمامی جزء جزء ملک ، به نسبت سهم خود دارای ملکیت می باشند و ملک مفروز، ملکی است که در مالکیت یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی قرار دارد. 

بهترین وکیل ملکی تهران به عنوان یک وکیل ملکی مجرب قبل از هر چیز باید با نسبت اصل و معنا و مفهوم موضوع ملک آشنایی داشته باشد.

وکیل دعاوی املاکح در تهران | بهترین وکیل برای املاک | وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران

وکیل دعاوی ملکی تهران در دفتر وکلای عدل آفرینان آرمان

منظور از ملک مشاع چیست؟

منظور از  ملک مشاع ملکی است که میان چند نفر مشترک باشد و در قبال ملک مفروز استعمال می­شود. منظور از مفروز ملکی است که بعد از اشاعه به صورت چند سهم جداگانه درآمده و میان شرکا تقسیم شده باشد. 

ممکن است دو یا چند نفر ملکی را به شرکت مالک باشند بدون اینکه سهم هر کدام از آنان از نظر حدود و مشخصات مشخص باشد این ملک مشاع بین مالکین است و اگر مالکین با تراضی هم، قسمت مجزا و معلومی را برای هر یک از شرکاء مشخص و تصرف کردند، یعنی در ازای سهم مشاعی قسمت معین از ملک را اختصاص به مالک معین دادند، سهم هر یک را مفروز می­نامیم. 

بهترین وکیل ملکی | وکیل ملکی در تهران | وکیل ملکی

وکیل ملکی | وکیل املاک

بهترین وکیل ملکی | بهترین وکیل ملکی تهران

 

سوالات حقوقی املاک | وکیل ملکی

آیا اجاره اماکن با کاربری تجاری مشمول مقررات تخلیه فوری می‌شوند یا خیر؟

بله. زیرا بر اساس ماده یک قانون روابط موجر و مستأجر کلیه محل‌های استیجاری با هر کاربری مشمول این قانون هستند مشروط بر اینکه روابط استیجاری تابع قانون روابط موجر و مستأجر سال 1356 نباشد و دعوا راجع به سرقفلی و حق کسب و پیشه نباشد.

وکیل دعاوی املاک | مواردی که وکیل ملکی در آن مهارت دارد:

آراء وحدت رویه

آرای اصراری

ٰآراء شعب دیوان عالی کشور

آراء دادگاه های بدوی و تجدید نظر

شست های قضایی

نظریه های مشورتی

قوانین و مقررات مربوط با موضوع

مونه دادخواست و معرفی دعوا

علاوه بر تمام موارد مذکور در پرونده های ملکی یک وکیل دعاوی ملکی ابتدا باید یک وکیل قراردادها باشد زیرا ارتباط تنگاتنگ این دو و نیازی که وکیل امور ملکی به خواندن تخصصی قرارداد دارد غیر قابل انکار است.

تماس با بهترین وکیل دعاوی ملکی در تهران:

02126702518

02122894819

وکیل ملکی

تماس با بهترین وکیل ملکی در تهران: 02144872230

مزایای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل ملکی

من به عنوان یک شهروند معمولی در جامعه که از مسائل حقوقی هیچ اطلاعی ندارم چگونه می توانم تشخیص دهم که بهترین راه حل چیست؟ برای ثبت و اقامه دعوا باید به کجا مراجعه کنم؟ باید شرح حال و مشکل و مسئله ای که دارم را کجا بنویسم؟ باید از چه کسی بهترین راهنمایی را دریافت کنم؟ مطمئنا پاسخ تمام این سوالات نزد یک وکیل ملکی می باشد. به عنوان مثال وکیل متخصص املاک به شما می گوید که در دعاوی حقوقی، طرح و اقامه دعوا از طریق تقدیم دادخواست به مراجع قضایی صالح صورت می گیرد. و یا در روابط میان طرفین دعوا، عنصر سوءنیت و یا عمد مجرمانه وجود داشته باشد، شما چگونه می توانید با تنظیم شکواییه، راه حل کیفری را اتخاذ نمایید.

وکالت در املاک اشتراکی:

در زمینه املاک اشتراکی، بحث تقسیم و افراز ملک مشاع به وجود می آید. علاوه بر این در موارد حقوقی مربوط به تخلیه ملک، قلع بنا، خلع ید، اجرت المثل و... وجود دارد که در حوزه تخصصی وکالت ملکی قرار گرفته و وکیل املاک می تواند نسبت به احقاق طرفین دعاوی اقدام به ارائه مشاوره های لازم و وکالت نماید. 

تنظیم سند انتقال ملک چگونه انجام می شود؟

تنظیم سند ملکی از جمله دعاوی ملکی به حساب می آید. در خرید و فروش املاک، اگر فردی در قالب یک معامله ملکی را به دیگری بفروشد و از تنظیم سند رسمی آن امتناع کند، خریدار می تواند با مراجعه به یک وکیل دعاوی املاک برای تنظیم سند رسمی آن  اقدام می کند.

 وکیل پایه یک در دعاوی ملکی کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری که در زمینه دعاوی املاک تخصص دارد به همه قوانین و امور ثبتی آشنایی و آگاهی کامل داشته و همچنین قضایای پیچیده ای که در این زمینه وجود دارد را به راحتی حل می کند.

بهترین وکیل ملکی در تهران | وکیل دعاوی املاک | وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی

وکیل ملکی در تهران

 دریافت مشاوره حقوقی از وکیل ملکی

بسیاری از مواردی که در خصوص املاک وجود دارد بسیار تخصصی می باشد که شامل قراردادهای پیش فروش، دعاوی در خصوص مالک ومستاجر، حق سرقفلی و امور مرتبط با دخل و تصرف ملک و روابط حقوقی میان آن ها می باشد که بسیار تخصصی است. در این خصوص لازم است که با یک وکیل و مشاور حقوقی کاردان و ماهر مشورت کرد و از تخصص و تجربیات وی بهره مند شد.

برخی از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی به شرح زیر می باشد:

 • دعوای مربوط به الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمانی که دارای واحد‌های مستقل و چند گانه می باشد.
 • دعوای مربوط به الزام به دریافت پایان کار برای ساختمانی که ساخت و ساز آن پایان یافته و به وسیله کارشناس به تایید رسیده است.
 • دعوای ابطال قرارداد برای مواردی که مشکلاتی در مفاد قرارداد وجود دارد.
 • دعوای مربوط به درخواست و مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • دعوای مربوط به تخلیه‌‌ی اماکن تجاری
 • دعوای ابطال سند رسمی
 • دعوای ثبت در مورد ابطال اجرائیه‌‌ی ثبتی برای املاک
 • دعوای ابطال سند مالکیت معارض
 • دعوای افراز ملک

سوالات حقوقی متداول:

 •  اگر ملکی را که در بازداشت و یا رهن بوده است مالک آن را بفروشد تکلیف چیست؟

بر اساس قانون اجرای احکام مدنی این انتقال باطل و بلا اثر می باشد.

فرض کنید کسی در اثر طلبی که دارد طلبکار وی مال وی را برای وصول طلب خود توقیف و بازداشت می کند حال به علت توقیف به دستور مقام قانون گذاری اگر مالک با آن معامله ای انجام دهد بر خلاف منظور و برخلاف مصلحت طلبکار است که حکم این مسئله در قانون اجرای احکام پیش بینی شده است.

 • برای خرید خانه ای که سه مالک دارد، نوشتن قولنامه کفایت می‌ کند؟

در املاک مشاعی می توان سهم هر مالک را خریداری کرد اما تصرف در مال مشاع نیاز به اجازه همه شرکا دارد.

 • اگر در یک ملک ورثه ای یکی از ورثه حاضر به فروش نباشد، تکلیف بقیه چیست؟

بهترین روش در رابطه با اموال فرد فوت شده اعم از منقول و غیرمنقول (ماترک) دادخواست تقسیم ماترک و مهر و موم آن می باشد.

 • خرید ملک در رهن بانک چه تکلیفی دارد؟

خریدار باید در زمان خرید زمین یا ملک، سند را کنترل کند و مطمئن شود که سند در رهن بانک یا وام نباشد. اگر ملکی در رهن بانک باشد، بانک مرتهن و فروشنده، راهن محسوب می شود بنابراین خرید یک ملک توقیفی، باطل است.

 

 

 

 بهترین وکیل ملکی تهران | وکیل املاک | وکیل ملکی

 

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

 • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
115
196
311
311
6488
503149

پیش بینی امروز
2424


طراحی و پشتیبانی توسط