وکیل تغییر نام

وکیل تغییر نام

وکیل برای تغییر نام | بهترین وکیل برای تغییر نام

 وکیل تغییر نام

وکیل تغییر نام در تهران

وکیل تغییر نام و آنچه باید بدانید:

نام هر کسی بیانگر تمام حق و حقوق و تکالفی است که مربوز به همان شخص می باشد. اسامی افراد در ایران و دیگر کشورهای خارجی به دو قسمت نام و نام خانوادگی تقسیم می شود که نام توسط والدین و در زمان گرفتن شناسنامه انجام می شود و برای نام خانوادگی نیز دربرگیرنده روابط خانوادگی و نسبت افراد مشخص می شود. پس آنچه که واضح است این است که تغییر نام خانوادگی بسیار سخت تر از نام کوچک فرد می باشد.

 

این را همه می دانند که هیچ کسی در انتخاب نام خود در کودکی نقش نداشته است و بسیاری از افراد در انتخاب نام خود توسط والدین شان ناراضی اند و خواهان تغییر نام خود هستند به همین دلیل اقدام به تقدیم دادخواست تغییر نام به محاکم قضایی و یا توسط وکیل تغییر نام می کنند. 

موسسه حقوقی عدل افرینان آرمان با کمک بهترین وکیل تهران و با تخصص و تبحر بالای وکیل تغییر نام، شما را در جهت رسیدن به اهداف همراهی خواهد کرد. 

شرایط درخواست تغییر نام:

  • باید بالای 18 سال سن داشته باشند
  • اشخاص زیر 18 سال که دارای حق رشد باشند
  • پدر یا جد پدری باید با همراه داشتن شناسنامه جهت تغییر نام مراجعه کنند
  • سرپرست قانونی برای امور صغیر با ارائه مدارک و مستندات

وکیل تغییر نام | بهترین وکیل تغییر نام | وکیل تغییر نام در تهران

 وکیل تغییر نام

 وکیل تغییر نام در تهران

 مدارک لازم جهت تغییر نام :

  1. ارائه اصل شناسنامه و دو برگ کپی از آن.
  2. تکمیل فرم درخواست تغییر نام.
  3. پرداخت هزینه متعلقه طبق تعرفه های اعلام شده.

آیا تغییر نام بدون مراجعه به دادگاه امکان پذیر است؟

در سال 1396 دیوان عدالت اداری در یک تجدیدنظر، تغییر نام را از دایره قضایی خارج کرد و ان را به عنوان یک خواسته اداری مطرح کرد که متقاضیان از این پس می توانند برای تغییر نام به اداره ثبت احوال محل صدور مراجعه کنند. اما بعد از این اداره ثبت احوال مقاومت هایی نشان داد و سختگیری هایی اعمال کرد و بیان کرده که تنها در صورتی افراد برای تغییر نام به ثبت احوال مراجعه می کنند که یا اسمشان جزو اسامی ممنوع بوده یا اشتباهی توسط کارمند ثبت در رابطه با تعیین جنسیت فرزند روی داده است که در غیر این صورت باید برای تغییر نام از طریق دادگاه پیگیری کرد.

وکیل تغییر نام تهران | بهترین وکیل تغییر نام | وکیل برای تغییر نام 

 وکیل تغییر نام

 نکاتی در رابطه با تغییر نام 

تغییر دادن نام کار ساده ای نیست زیرا نام فرد توسط ثبت احوال به صورت مکتوب و رسمی در اسنادی نگهداری می شود و محافظت از این اسناد از وظایف قانونی حاکمیت می باشد. تغییر نام فرد مشکلاتی نیز به وجود می آورد مثلا مدرک تحصیلی فرد که با نام قبلی وی می باشد باید تغییر کند و بسیار موارد دیگر که باید در نظر گرفته شود. همچنین بسیاری از بذهکاران و مجرمان قانونی با تغییر نام خود سعی در گریز از دست قانون دارند به همین خاطر تغییر نام کار ساده ای نمی باشد و باید مراحل اداری و قانونی کار با پیچیدگی های حقوقی آن طی شود.

تغییر نام کوچک  به چه صورت است؟

نام کوچک معرف هر شخصی و اولین اسمی است که با آن شناخته می شود به همین خاطر بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شخصی قصد تغییر نام کوچک خود را داشته باشد به دلیل قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی این امر با محدودیت زیادی همراه است و برای این گونه اقدامات باید از مشاور حقوقی کمک گرفت. 

داشتن یک وکیل خوب برای تغییر نام چه مزایایی دارد؟

از مزایای داشتن یک وکیل خوب برای تغییر نام امکان تنظیم و پیگیری مداوم پرونده تغییر نام در مراکز ثبت احوال است و دیگر برای این کار نیازی به حضور فرد متقاضی و همچنین داشتن شناسنامه و کارت ملی وی نمی باشد. همچنین اطمینان شخص از قطعی شدن صدور حکم و گواهی از سوی دادگاه از دیگر مزایای داشتن وکیل خوب برای این برای این کار می باشد.

وکیل برای تغییر نام | بهترین وکیل تغییر نام در تهران

 وکیل برای تغییر نام

بهترین وکیل تغییر نام در تهران

 مراحل رسیدگی به دادخواست تغییر نام در دادگاه حقوقی

بهتر است بدانید متن دادخواست در اقناع نظر دادگاه بسیار مهم می باشد و لازم است تا این متن به واسطه وکیل تغییر نام تهیه شود. دادگاه بعد از دریافت دادخواست دریافت نام و بررسی دلایل ذکر شده و بررسی مدارک فرد متقاضی اقدام به صدور رای خواهد کرد. در صورتی که دادخواست مورد قبول دادگاه قرار گرفته شود مراتب به اداره ثبت احوال فرستاده خواهد شد و اجازه ابطال شناسنامه قدیمی و صدور شناسنامه جدید را برای فرد صادر می نماید. مراحل بعدی لازم نیز در همان اداره ثبت احوال صورت می گیرد.

درخواست تغییر نام خانوادگی به کمک وکیل تغییر نام

کسانی که خواستار تغییر نام خود هستند و درخواست لازم را به اداره ثبت احوال ارائه می دهند لزوما به منظور تغییر نام کوچک خود نیستند و گاهی خواستار تغییر نام خانوادگی خود هستند و اصولا این مورد در قانون اداره ثبت احوال قوانین جداگانه ای نخواهد داشت و تمام مطالب درج شده در این متن به تغییر نام خانوادگی نیز قابل تعمیم است. لزوما قانونی جداگانه ای برای این مهم در نظر گرفته نشده است. بر اساس ماده 997 قانون مدنی هر کسی بایستی دارای نام خانوادگی باشد و انتخاب نام خانوادگی مخصوصی که با نظامنامه اداره ثبت احوال معین شده است ممنوع خواهد بود. پس داشتن نام خانوادگی مناسب الزامی است و در صورتی که نام خانوادگی با موارد فوق الذکر مطابقت نداشته باشد ممنوع است و نباید اسامی ممنوعه برای نام خانوادگی انتخاب شود. اما لازم است تا شرایط لازم برای تغییر نام خانوادگی شرح داده شود.

پیدا کردن وکیل تغییر نام در تهران

اگر به دنبال بهترین وکیل تغییر نام در تهران هستید به شما پیشنهاد می کنیم که از اشخاص با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. دفتر وکلای عدل آفرینان آرمان و حامیان عدالت با سال ها تجربه کاری در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا بهترین وکیل تغییر نام در تهران را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید و از تمامی خدمات حقوقی او استفاده کنید. 

موسسه حقوقی عدل آفرینان آرمان

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر گروه وکلای عدل آفرینان آرمان توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

حامیان عدالت

با ما تماس بگیرید

  • اشرفی اصفهانی شمالی، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 3

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
ماه قبل
کل بازدید
139
196
335
335
6488
503173

پیش بینی امروز
3024


طراحی و پشتیبانی توسط